Financieel Adviescentrum
Nederland
De beste deals

Overgangsrecht hypotheek bij overlijden

dinsdag, 13 augustus 2013

Stel is gehuwd in gemeenschap van goederen. De man overlijdt. Moet de partner nu de helft van de totale hypotheek annuïtair aflossen net zoals bij scheidingen het geval is?

Nee, de langstlevende partner kan de 'oude' hypotheek fiscaal ongewijzigd voortzetten, mits er geen aflossing uit een overlijdensrisicoverzekering heeft plaatsgevonden.

In de Tweede Kamer is dit 'probleem' onderkend en heeft men dit fiscaal vriendelijk opgelost. Hieronder een citaat uit de 'Memorie van toelichting':

"Deze uitbreiding geldt door de verwijzing in het voorgestelde hoofdstuk 10bis van de Wet IB 2001 naar artikel 3.119aa van de Wet IB 2001 ook voor onder het overgangsrecht vallende eigenwoningschulden. Daardoor verliest de langstlevende echtgenoot die de helft van een bestaande aflossingsvrije schuld erft niet de eerbiedigende werking voor die schuld en geldt daarvoor niet de aflossingseis."

(bron Fintool)

« Terug naar nieuwsoverzicht
Nieuwsbrief
Meld u aan voor de nieuws- brief en blijft op de hoogte van het laatste nieuws.