Financieel Adviescentrum
Nederland
Persoonlijke service

Verhoogde schenking te benutten voor restschuld

donderdag, 20 december 2012

Stel een kind verkoopt de eigen woning met een restschuld van 50.300. Het kind ontvangt van de ouders de eenmalig verhoogde schenking van 50.300.00.

Mag de schenking gebruikt worden voor het wegwerken van het verkoopverlies? Of moeten de ouders eerst de 50.000 schenken om de huidige eigen woning schuld te verlagen met 50.000,00?

Artikel 5 successiewet geeft hierop antwoord:

de vrijstelling van 50.300,- (2012) is voor de eigen woning. Hieronder wordt verstaan:

- verwerving eigen woning;
- verwerving leegstaande of in aanbouw zijnde woning mits die binnen 2 jaar wordt betrokkken;
- verbetering of onderhoud eigen woning;
- afkoop erfpacht;
- aflossing eigen woningschuld.

Dus als de ouders schenken zolang er nog een eigen woningschuld is, dan kan deze schenking gebruikt worden om de restschuld bij verkoop van de eigen woning te betalen.

Fiscaal lijkt dan van belang dat de schenking dan op of voor transportdatum gedaan moet zijn.

Immers na die datum kwalificeert de schuld niet meer als een eigen woning schuld en heb je een probleem.

« Terug naar nieuwsoverzicht
Nieuwsbrief
Meld u aan voor de nieuws- brief en blijft op de hoogte van het laatste nieuws.